دکتر سید علی فاطمی

داروساز


پاسخ به سوالات دارویی

تداخل دارو- غذا

سوال های تخصصی در رابطه با داروها

تداخل دارو- غذا

سوال: در هنگام نوشتن نسخه، بیشتر باید به کدام یک از تداخل های بین دارو و غذا بیشتر توجه داشته باشیم؟

پاسخ:تداخل های دارو- غذای زیر رایج و مهم هستند:

1. Salbutamol,Theophylline

در صورت مصرف همزمان این داروهای گشادکننده برونش با نوشیدنی های حاوی کافئین نظیر چای ممکن است منجر به عوارضی چون تحریک پذیری عصبی و تپش قلب شود.

2. Captopril,Enalapril,Lisinopril

مصرف همزمان این داروهای قلبی- عروقی با املاح پتاسیم و غذاهای غنی از این عنصر نظیر موز، مرکبات، آلو و خرما ممکن است باعث ضعف عضلانی، بی نظمی ضربان و تپش قلب شود.

3. Digoxin

مصرف همزمان این دارو با غذاهای فیبر دار اثربخشی آن را درمان نارسایی قلبی کاهش می دهد. لذا باید دو ساعت قبل یا یک ساعت بعد از غذا مصرف شود. ضمنا لزوم مصرف این دارو در یک ساعت معین را به بیمار تاکید کنیم!

4. Warfarin

مقادیر زیاد غذاهای غنی از ویتامین Kنظیر: کلم، کاهو، اسفناج، پیازچه و چای سبز، اثر بخشی این داروی ضد انعقاد خون را کاهش می دهد.

5. Warfarin

مصرف همزمان این داروی ضد انعقاد خون با سیر، زنجبیل، جینکو، جین سنگ و همینطور گلوکزآمین، احتمال خونریزی را افزایش می دهد لذا این نکته را حتما به بیماران تذکر دهیم !

6. Levothyroxine

به دلیل کاهش جذب بهتر است که این دارو صبح هنگام، نیم تا یک ساعت قبل از غذا میل شود. ضمنا مولتی ویتامین و مینرال اثر بخشی این دارو را کاهش می دهد لذا باید با چهار ساعت فاصله مصرف شود.

7.Ciprofloxacin

نوشیدن مقادیر زیاد چای و قهوه به همراه این آنتی بیوتیک می تواند منجر به عوارض جانبی کافئین نظیر تپش قلب، فشار خون، سر درد، لرزش، بی خوابی و عصبانیت شود.

8.Ciprofloxacin

مصرف همزمان این آنتی بیوتیک با مولتی ویتامین و مینرال و همچنین لبنیات می تواند منجر به کاهش اثربخشی آن شود. لذا بهتر است با چهار ساعت فاصله مصرف شود.

9.Tetracycline

به منظور پرهیز از عدم جذب، این دارو نباید با لبنیات و مکمل های آهن و کلسیم مورد مصرف قرار گیرد. در صورت تحمل گوارشی، بهتر است یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا با یک لیوان آب مصرف شود.

10. Linezolid

مصرف همزمان این آنتی بیوتیک( موثر بر عفونت های مقاوم پوستی، پنومونی و مننژیت ) به همراه غذاهای حاوی تیرامین نظیر غذاهای دودی، کنسروی، پنیر و ماء الشعیر می تواند باعث افزایش شدید فشار خون شود.

دکتر سید علی فاطمی، فارماکولوژیست

مرجع:

Food and Drug Administration (2013) Avoid Food and Drug Interactions [Online].New Hampshire:U.S. Department of Health and Human Services.Available from:http://www.fda.gov/downloads/Drugs/.../GeneralUseofMedicine/UCM229033.pdf [accessed 24July 2013].


آدرس مطب : اصفهان، خيابان شيخ صدوق شمالي، خيابان شيخ مفيد، داروخانه اركيده
تلفن : 36644636 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاطلاعات دارویی بیمارانشیوه صحیح مصرف داروهاداروهای بی نیاز از نسخهسوال های تخصصی داروهامحصولات بهداشتیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر